Kulturní léto ve Valmezu jde do finále

Kulturní léto ve Valmezu jde do finále

Červenec a srpen patřily a stále patří v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí programům v rámci Kulturního léta 2020. To v posledních programech nabídne taneční Mravenčení Divadla Zticha, pohádku o Ferdovi Mravencovi, koncert Lucie Redlové, Halabala párty, Postřižiny Jiřího Menzela a irskou hudbu v podání kapely Rí Ra. Vstup na akce je zdarma.

Přes padesát různorodých akcí nabídlo letošní Kulturní léto ve Valmezu nejen milovníkům kultury. Většina z nich se soustředila na Letní scénu M-klubu, která vyrostla na I. nádvoří zámku Žerotínů. V pozadí nezůstal ani Amfiteátr v parku u zámku Kinských, kde mimo koncertů a divadel, po roce ožilo Letní kino.

Poslední srpnové dny ale v nabídce nepolevují a na programu Letní scény I. nádvoří jsou poslední dva taneční večery pod hlavičkou Halabala, kdy krev v těle rozproudí skvělí Dj’s. V průběhu léta přibyl koncert Lam Tria, jež zve na swingové melodie, při nichž můžete potěšit své tělo nejen poslechem ale i tancem. Poslední letní reprízu své absurdní divadelní komedie o touze po penězích a povrchním sexu alias Mravenčení připravuje místní Divadlo Zticha.

Kulturní léto potěší i ty nejmenší. Divadlo SemTamFór přiveze svou nejčerstvější pohádku Ferda Mravenec v cizích službách. Tahle parta je známá svými interakcemi s dětmi a nejinak tomu bude i tentokrát. „Dva herci, interakce s dětmi a rázem je tu oblíbený hrdina z knihy Ondřeje Sekory, kterého každý zná jako "práce všeho druhu". Stačí jedna krabička od sirek, pár převleků a před očima malých i velkých diváků se rozehraje řádka příběhů a dobrodružství Ferdy a jeho kamaráda brouka Pytlíka,“ říkají divadelníci. Takže se máme na co těšit.

Co by to bylo za Kulturní léto, kdyby na něm chyběla písničkářka Lucie Redlová. Na konci června si střihla beatlesácký set na Valašském špalíčku a tentokrát zahraje na domácí půdě s kapelou Garde v zádech. Příjemný odpolední večírek zahájí jejich kamarád, rusky zpívající (a česky mluvící) písničkář Evgenij Rubilin.

Poslední promítání v režii Muzejního a galerijního centra ze Zlatých osmdesátých nabídne Postřižiny Jiřího Menzela. Keltskou hudbu, Irské a skotské tradicionály a instrumentální skladby lehce okořeněné funky přiznávkami a jazzovými vyhrávkami přiveze do Valmezu pražské seskupení Rí Ra v sobotu 5. září.

Kulturním létem ale produkce venkovních akcí nekončí. Amfiteátr bude druhý zářijový víkend hostit dvojkoncert Vlasty Redla a jeho kapely a skupiny AG Flek, v níž svého času Redl také vystupoval a koncert zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů. Pokud bude přát počasí, tak se plánuje také v pokračování promítání Letního kina.

Více informací a podrobný program naleznete na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2020)