Odpoledne s dechovou hudbou Trnkovjanka

Odpoledne s dechovou hudbou Trnkovjanka

Ve velkém sále Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí se v neděli 9. února uskuteční první taneční odpoledne s dechovou hudbou Trnkovjanka z Kašavy. Začátek koncertu je ve 14 hodin a sál bude upraven k tanci i sezení. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji i na místě před akcí.

Sérii koncertů s dechovou hudbou Trnkovjanka zahajuje Kulturní zařízení druhou únorovou neděli. Velký sál bude připraven ve stolové úpravě na místenky s tanečním parketem pod pódiem, tak aby si návštěvníci mohli při dechové hudbě, jak zatančit, tak příjemně posedět.

Dechová hudba Trnkovjanka byla založena v Kašavě u Zlína červnu roku 2002 Tomášem Černochem, který měl tehdy pouhých 13 let. Velkou zásluhu na vzniku má i tehdejší zastupitelstvo obce, ale především pan starosta Stanislav Marcoň, který podpořil nápad mladého kapelníka a poskytl prostory bývalé školky ke zkoušení a zasloužil se o nákup potřebné zvukové aparatury. Svou podporu našla Trnkovjanka také u pana Libora Mikla, tehdejšího učitele v základní umělecké škole a dirigenta Dechového orchestru Mladých ve Zlíně.

Po letech, kdy kapela hledala svou tvář a své posluchače, se začíná častěji objevovat na festivalech u nás či v zahraničí, kde sklízí úspěch a další podporu pro další práci. V létě roku 2012 oslavila Dechová hudba Trnkovjanka desáté výročí založení a v prestižní národní soutěži Zlatá Křídlovka získala ve finále druhé místo a cenu za nejlepší sólový výkon. V začátcích Trnkovjanky vypomáhal s uměleckým výrazem pan Vladimír Češek, dlouholetý 1. trumpetista Moravanky Jana Slabáka. Dnes se o uměleckou stránku stará Tomáš Černoch, absolvent konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži, který studoval pod vedením pana Vladimíra Češka.

Vstupenky na koncert Trnkovjanky ve Valašském Meziříčí jsou k dostání osobně v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a také online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz, kde naleznete také více informací ke konaným akcím.

 

(smo#2019)