Podzim plný rozmanitých tónů jazzu a blues

Podzim plný rozmanitých tónů jazzu a blues

Malá scéna za oponou v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí připravila druhý ročník koncertního cyklu Podzimní jazz & bluesové dny. Tentokrát se příznivci mohou v hlavním programu těšit na devět koncertů mezinárodních umělců. Hromadná vstupenka vychází na devětset korun, tedy opět jeden koncert na pouhou stokorunu.

Bluesová jízda začala na Malé scéně za oponou už v polovině září. Jako v případě Jarních jazz & bluesových dnů, tak i podzimní mutace cyklu skýtá úvodními koncerty. O ten první se postarala americká zpěvačka Wanda Johnson, druhou vlaštovkou je čtveřice jejích krajanů, kapela GravelRoad ve čtvrtek 19. září a o třetí rozehrávku se postará britský virtuóz Troy Redfern za doprovodu české kapely The Bladderstones.

Devět koncertů za devět set. Při koupi zvýhodněné vstupenky přijde zájemce každý koncert z hlavního programu cyklu na pouhou stovku. A ten odstartuje nejlepší australský hráč na varhany Hammond Darren Heinrich v triu s podporou špičkových sidemanů z Česka v úterý 8. října. Zvýhodněná vstupenka je dostupná v předprodeji, před každým koncertem Malé scény za oponou a k dostání bude také před úvodním koncertem Darrena Heinricha.

Pondělí 21. října bude patřit kansaské hvězdě jménem Nick Schnebelen. Známá trojice bluesmanů Jesse Ballard, Joe Kučera a Jan Hrubý potěší v úterý 29. října a ze státu Izrael zavítá poprvé do Valašského Meziříčí Inbar Fridman. Listopadovou část cyklu rozjede v neděli 10. Jennifer Kamikazi. Majitelka jemného a sladkého hlasu, jež proplouvá mezi americkým soulem, britským indie folkem a rwandskými lidovkami. O dva dny později na Jennifer naváže americká kapela Noah Wotherspoon Band, jehož frontman v roce 2015 získal cenu pro nejlepšího mladého kytaristu na memphiském International Blues Challenge.

Po roce se do Valmezu vrátí razantní francouzská kapela Dirty Deep, jejíž energii z koncertu si snad dodnes pamatují všichni přítomní. Do vod rhythm & blues nás zavede Shanna Waterstown, jež představuje bluesovou, jazzovou a soulovou hudbu na nejvyšší úrovni. Naposledy v triu, tentokrát s vlastní kapelou The Catfish se navrátí mladý britský kytarista Matt Long, aby zakončil hlavní program Podzimních jazz & bluesových dnů.

Dozvuky cyklu budou znít až do Vánoc. V půli prosince k nám přijede Ben Poole jeden z nejvíce vzrušujících mladých umělců, rocku, blues a soulu, které zrodila Velká Británie. Těsně před Vánoci všechny potěší americký kytarista nenapodobitelného zvuku a vášně, Tony Ackerman.

Vstupenky na všechny zmíněné koncerty, i zvýhodněnou vstupenku na Podzimní jazz & bluesové dny jsou již nyní k dostání osobně v Turistickém informačním centru, jež v září kvůli rekonstrukci stávajících prostor naleznete v hlavním vstupu do Kulturního zařízení. Online je pořídíte na stránkách www.kzvalmez.cz.

(smo&2019)