Poslední šance navštívit Czech Press Photo a Picassa!

Poslední šance navštívit Czech Press Photo a Picassa!

Závěr srpna se urychleně blíží a s ním skončí také výstavy Czech Press Photo a Picasso! V Muzejním a galerijním centru ve Valašském Meziříčí. Zájemci mají možnost zhlédnout vystavené snímky a obrazy do neděle 30. srpna 2020.

Muzejní a galerijní centrum sídlící v zámku Žerotínů hostí od konce června dva velké výstavní projekty. Výstavní prostory ve druhém patře dávají nahlédnout těm nejlepším reportážním fotografiím za uplynulý rok v rámci 25. ročníku soutěže Czech Press Photo. V několika místnostech je k vidění přes dvě stě fotografií napříč soutěžními tématy včetně titulní Fotografie roku, kterou se stal symbolický snímek vlající vlajky nad hlavami tisíců demonstrantů na Letenské pláni od Lukáše Bíby z mediálního domu Economia. Ty vybírala odborná porota v čele se zakladatelkou soutěže Danielou Mrázkovou z téměř 4000 přihlášených příspěvků od 270 autorů.

Přízemní prostory centra nabízí výběr díla jednoho z nejznámějších světových umělců, Pabla Picassa. Soubor děl obsahuje okolo devadesáti kusů černobílé a barevné litografie převážně z let 1940–1960. K vidění jsou velice překvapivé minimalistické kresby a také známá kresba Holubice míru, která se stala mírovým symbolem po celém světě. Zajímavé jsou rovněž Picassovy práce z padesátých let, na kterých zachytil svým osobitým, téměř až abstraktním, způsobem pohled do života španělského venkova i velkoměsta. Kolekce pro tuto výstavu byla poskládána ze sbírek několika sběratelů z České republiky.

Výstava je v Muzejním a galerijním centru přístupná do 30. srpna 2020. Ve všední dny, mimo pondělí, je otevřeno od 9 do 17 hodin. O víkendech je přístupná od 13 do 17 hodin. Více na www.magc.cz.

(smo#2020)