Muzejní a galerijní centrum zve na výstavy Jany Ullrichové a Ivana Jakeše

Muzejní a galerijní centrum zve na výstavy Jany Ullrichové a Ivana Jakeše

V září připravuje Muzejní a galerijní centrum v zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí hned tři nové výstavy. Retrospektivní pohled na tvorbu Jany Ullrichové, díla Ivana Jakeše a vítězné fotografie soutěže Valmez Foto 2019. Více na www.magc.cz.

První zářijový týden bude ve druhém patře Muzejního a galerijního centra zahájena výstava meziříčské rodačky a malířky Jany Ullrichové s názvem Proměny růže „Žena je jako růže: na jedné straně krása, na druhé trny. Chceš ji vzít do ruky – a bodne!“ Retrospektivní výstava sleduje tvorbu Jany Ullrichové ve všech jejích polohách a proměnách, od poetizované reality přes imaginativní malbu až po abstrakci. K vidění budou i nejnovější díla a série kreseb. Přijměte pozvání a nechte se vtáhnout do dialogu tvarů. Přijměte pozvání do ateliéru. Kurátorkou výstavy je Marie Chlebovská, úvodní slovo pronese Alena Podzemná. Výstavu doprovodí stejnojmenná publikace o tvůrčím životě Jany Ullrichové, která bude v rámci výstavy pokřtěna 17. září v 18:00.

Po třech letech se zde opět uskuteční výstava významného valašského rodáka Ivana Jakeše. V přízemí zámku Žerotínů budou k zhlédnutí obrazy, keramické plastiky a reliéfy, které za svůj bohatý tvůrčí život vytvořil. Výstava nese název Ohlédnutí a na jeho obrazech najdete motivy známé i méně známé, náměty z cest i z Valašska, putování časem i příběhy. Úvodní slovo na vernisáži pronese Kamila Valoušková. Vernisáž se uskuteční 11. září 2019 v 18:00.

Poslední výstavou, kterou Muzejní a galerijní centrum v září nabídne, je to nejlepší ze 13. ročníku foto soutěže Valmez Foto. Téma letošního ročníku soutěže, kterou vyhlašuje město Valašské Meziříčí ve spolupráci s Výborem kultury při zastupitelstvu města a Kulturním zařízením města Valašského Meziříčí, je Kultura a společenské události. Vítězové budou známi na vernisáži 16. září 2019 v 18:00.

 

 

(smo#2019)