Potomci rodu Žerotínů navštívili Valašské Meziříčí

Potomci rodu Žerotínů navštívili Valašské Meziříčí

Vzácnou návštěvu přivítali o víkendu ve Valašském Meziříčí. Místní zámek Žerotínů a expozici v Muzejním a galerijním centru navštívila na své cestě po stopách předků následovnice rodu Žerotínů Kira von Zierotin.

V rámci své cesty po sídlech kdysi vlastněných rodem Žerotínů, navštívila hraběnka Kira von Zierotin také Valašské Meziříčí. Zdejší zámek Žerotínů a hlavně zámecké patro Muzejního a galerijního centra věnované jejímu rodu shlédla s manželem Mariem Schott-Zierotin a svým otcem Otto Klinger-Zierotin. V rámci exkurze nahlédli také do právě rekonstruované kaple Smrtelných úzkostí Ježíše Krista v jižním křídle. A jako správná divadelnice nevynechala ani prohlídku velkého sálu a přilehlých prostor.

Expozice Reditus Leonina ji okouzlila a sama hraběnka konstatovala, že je hezké a obdivuhodné, jak se město o objekt stará a v Muzejním a galerijním centru udržuje takovouto expozici plnou historie. Po procházce zámkem zamířila na oběd s představiteli města. Zde ji přivítal starosta Robert Stržínek a místostarostky Zdislava Odstrčilová a Yvona Wojaczková. Odpoledne vedly jejich kroky do nedaleké Zašové a tamního poutního barokního kostela Panny Marie Zašovské, jehož základy položili právě Žerotínové.

 

(smo#2019)