Rapující dvojice Mateřská.com poprvé ve Valmezu

Rapující dvojice Mateřská.com poprvé ve Valmezu

Kontroverzní projekt zpěvaček Báry Vaculíkové a Lenky Jankovské, které na sebe upozornily hitem Laktační psychóza, se poprvé představí ve Valašském Meziříčí. Originální písně bez servítek a skrupulí z debutového i nejnovějšího alba Automatka naservírují v neděli 12. května od 16 hodin ve velkém sále Kulturního zařízení.

Jak již název napovídá, projekt Mateřská.com shrnuje pocity a zkušenosti v rolích matek zpěvaček Lenky Jankovské a Báry Vaculíkové, které se snaží skloubit své hudební ambice s mateřskou "dovolenou". První singl, rapová hymna Laktační psychóza se po jejich účasti v soutěži Hlas Československa stal virálním videem a odstartoval tak realizaci celého projektu a stejnojmenného alba. Od té doby s humorem a ironií rapují a zpívají o tématu mateřství bez dioptrií růžových brýlí.

V současné době mají zpěvačky na svém kontě druhé album s příhodným názvem Automatka, které vyšlo v březnu loňského roku. Producentsky na něj přispěl např. Jiří Burian alias Kapitán Demo. V rámci jeho představení vyjíždí matky na turné, při kterém zavítají také do Valašského Meziříčí. Písně z obou alb budou v průběhu koncertu obohacené projekcemi z videoklipů. Mateřská.com byla vždy plná humoru, nadsázky a ironie a v tomto duchu se ponese také koncert. Laktační šílenství je pryč, děti povyrostly a školkový a školní věk přinesl nová témata ke zpracování.

Vstupenky na koncert dua Mateřská.com z turné Den matek a mateřství jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo)