Slovenští Korben Dallas přivezou čerstvé album

Slovenští Korben Dallas přivezou čerstvé album

Do meziříčského M-klubu přijede v polovině dubna slovenské trio Korben Dallas. Místní publikum jej může znát z festivalu Valašský špalíček, kde vystoupilo před pěti lety. Kapela, jež těžko zařaditelná do určité žánrové škatulky, právě vydává nové album Bazén, které přijede představit v pátek 12. dubna. Koncert začne ve 20 hodin.

Korben Dallas vydávají v březnu 2019 nové studiové album s názvem Bazén. Producentem nahrávky je britský hudebník a skladatel Eddie Stevens, jež produkoval nahrávky kapele Moloko, zpěvačce Sia i Janě Kirschner. Kapela album představí na československém turné, v rámci, kterého zavítají i do našeho města.

Korben Dallas se za pár let existence vypracovali z undergroundové scény na jednu z nejžádanějších slovenských klubových a festivalových kapel. Debutovou nahrávkou Pekné cesty zaujali kritiky. Výrazněji se pak prosadili s druhým albem Karnevalová vrana. Na Radio Head Awards 2013 získali ceny za nejlepší album, singl (Otec) a nejlepší koncertní kapelu. V roce 2014 skupina vydala třetí album Banská Bystrica, v roce 2015 nahrávku se symfonickým orchestrem Kam ideme a zatím posledním albem je loňské "Stredovek".

Vstupenky na koncert ve Valašském Meziříčí jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a také online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2019)