V hlase Aimée Allen je slyšet životní zkušenost i ženská smyslnost

V hlase Aimée Allen je slyšet životní zkušenost i ženská smyslnost

Malá scéna za oponou pokračuje v Jarních jazz & bluesových dnech také na apríla. První dubnový den vystoupí v komorním prostředí americká zpěvačka Aimée Allen v doprovodu česko-německé kapely. Začátek koncertu je v 19:30 hodin.

Aimée Allen se narodila a vyrůstala v Pittsburgu a dětství měla díky nepřeberné sbírce gramofonových desek obohacené klasickým jazzem. A právě tento styl je slyšet v Aiméině hudebním stylu i interpretaci. Přestože zpěv a jazz byly nedílnou součástí jejího dětství, profesionálně začala zpívat s jazzovými skupinami až na vysoké škole. Po promoci se Aimée natrvalo přestěhovala do Paříže, kde pravidelně hrála v jazzových klubech. Hluboký vztah k frankofonnímu publiku a bossa nově vedl zpěvačku k vytvoření vlastní skupiny Les Bossa Novices, pařížskému seskupení, jež se věnovalo bossa nově a jazzu.

Současný repertoár Aimée Allen tvoří výběr jazzových standardů z velkého amerického zpěvníku, vzdává i poctu brazilské bossa nově a obsahuje též francouzsky zpívané lyrické písně. Její vokální projev je vždy upřímný a zvuk souboru autentický. Ve vyzrálém zpěvaččině hlase je slyšet jak oduševnělost a životní zkušenost, tak ženská smyslnost. Jazzové standardy a bossa novy jsou stálou součástí jejího repertoáru, ale postupně se Aimée prezentuje a prosazuje i jako skladatelka zpívající své původní písně, z nichž mnohé se staly velmi oblíbené mezi jejím publikem. Většinu písní zpívá anglicky, část z nich zpívá francouzsky, skladby inspirované latin jazzem pak portugalsky. Tvorba Aiméé Allen je zachycena na čtyřech albech.

Vstupenky na koncert Aimée Allen na Malé scéně za oponou jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách www.kzvalmez.cz.

(smo#2019)